Znaczenie pędzla dla idealnego makijażu

Dlaczego jednym kobietom wykonanie perfekcyjnego makijażu zajmuje zaledwie kilkanaście minut, podczas gdy inne nawet po dwa razy dłuższym czasie nie zachwycają swoim wyglądem? Przyczyn może być wiele, bardzo często winne są przy tym nie niedostateczne umiejętności, ale pędzle do makijażu wybrane w niewłaściwy sposób.

Jak nakładać podkład i puder?

 

Znaczenie pędzla dla idealnego makijażuWybór dobrego pędzla nie ogranicza się wcale do decyzji o tym, czy sięgnąć po produkt naturalny, czy też syntetyczny. Owszem, jest to kwestia, nad którą warto się zastanowić, jeszcze ważniejsze jest jednak to, co będziemy nakładać za ich pośrednictwem. Gdy więc zastanawiamy się, jak najbardziej efektywnie rozprowadzić po twarzy najpierw podkład, a następnie również puder, mamy do dyspozycji przynajmniej kilka rozwiązań.

  1. Beauty blender – nawet nie pędzel, ale gąbka o kształcie łezki, którą najpierw moczy się w wodzie z kranu, a następnie wciera się w twarz.

  1. Pędzel języczkowy – jest ciekawą opcją zwłaszcza podczas nakładania płynnych podkładów, wymaga jednak pewnej ostrożności podczas jego stosowania, może bowiem okazać się, że pozostawi dość dobrze widoczne smugi.

  1. Pędzel ze ściętą górą – rozwiązanie znane od lat i nadal cenione choćby dlatego, że dość łatwo można dbać o jego higienę. Jest niezawodny zwłaszcza, jeśli sięgamy po płynny podkład.

Naturalnie czy syntetycznie?

Pędzle syntetyczne cieszą się na rynku dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że nie są drogie. Ich minusem jest niska trwałość, wiele kobiet uważa jednak, że rekompensuje ją przystępna cena takiego produktu. Pędzle z naturalnego włosia są droższe, warto jednak wspomnieć także o ich delikatności i dostosowaniu nawet do bardzo wymagającej skóry. Nie każdy chce jednak sięgać po nie choćby ze względów ideologicznych. Pewną przeszkodą może być również to, że utrzymanie takich pędzli w czystości wymaga regularnych zabiegów. Dostępne w sprzedaży rozwiązania są jednak na tyle efektywne, że decyzja o postawieniu na pędzel naturalny lub syntetyczny staje się kwestią bardzo indywidualną.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/blog/syntetyczne-vs-naturalne-jakie-pedzle-wybrac/

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.